Sereno-Apartments.pl | ul. Szewska 4, 31-009 Kraków | +48 601 822 722, +48 12 422 00 00 | recepcja@smartsleep.pl

10 najlepszych restauracji w Krakowie

edycja I
23 maj

10 najlepszych restauracji w Krakowie (edycja I)

Z kulinarnego punktu widzenia Kraków zaczyna przypominać Amsterdam. Mimo, że nie leży nad morzem, a i przeszłością kolonialną pochwalić się nie może – w niczym to nie przeszkadza, by w cieniu Smoka, pod okiem Kraka i między słowami mickiewiczowskiej poezji kusić kuchnią spod znaku fusion. Zapraszamy Was na kulinarny spacer po Krakowie. I gwarantujemy wyłącznie dobre, kulinarne wrażenia!

1. Ed Red

ul. Sławkowska 3
http://www.edred.pl/
Restauracja uhonorowana trzema najbardziej prestiżowymi rekomendacjami w świecie gastronomii: organizacji Slow Food Polska, przewodnika Michelin „Main Cities of Europe” oraz Gault & Millau. Specjalizuje się w daniach mięsnych. Szef kuchni pracował w pięciogwiazdkowych warszawskich hotelach Bristol, Sheraton i Rialto.
edred

2. Edo Fusion

ul. Miodowa 8
http://edofusion.pl/
Restauracja specjalizuje się w kuchni dalekiego wschodu, szczególnie tajskiej i japońskiej, serwuje również dania fusion. Kilkukrotny laureat konkursu „Smaki Krakowa”. Zdaniem krytyków „..najlepsza Azja w Polsce..”.
edofusion

3. Pimiento Argentino Grill

ul. Józefa 26 / ul. Stolarska 26
http://www.pimiento.pl/
Najlepsza, argentyńska wołowina w mieście. Nagroda w konkursie Smaki Krakowa, zwycięzca w kategorii Kuchnia obu Ameryk.
pimiento

4. STUDIO qulinarne

ul. Gazowa 4
http://www.studioqulinarne.pl/
Restauracja urządzona w dawnym budynku zajezdni autobusowej z 1928 roku. Zachwycające wnętrze, spokojna lokalizacja i najlepsze rekomendacje – francuskiego przewodnika Gault&Millaun 2015 i przewodnika Michelin, którą restauracja zdobyła już cztery razy.
studioqulinarne

5. Aqua e Vino

ul. Wiślna 5/10
http://aquaevino.pl/
Laureat nagrody Smaki Krakowa w kategorii kuchnia włoska. Znakomite wina, śródziemnomorskie ryby, owoce morza i dania typowe dla regionu Veneto.
aquaevino

6. Biała Róża

ul. Straszewskiego 16
http://www.restauracjabialaroza.pl/
Elegancka i romantyczna restauracja specjalizująca się w daniach kuchni polskiej. Mieści się w historycznym kompleksie pałacowym zwanym Dworkiem Krakowskim w pobliżu Rynku Głównego i Wawelu.
restauracjabialaroza

7. Bottiglieria 1881

ul. Bocheńska 5
http://www.1881.com.pl/
Dla koneserów win! Ponad 400 gatunków win i znakomite potrawy kuchni międzynarodowej. Grand Prix 2015 w plebiscycie „Dziennika Polskiego” na najlepszą restaurację w Krakowie.
squarespace

8. Pod Baranem

ul. Św. Gertrudy 21
http://podbaranem.com/
Rodzinna restauracja położona w pobliżu Wawelu, która specjalizuje się w daniach kuchni polskiej. Polecana przez prestiżowy przewodnik Michelin. Jako jedna z pierwszych restauracji wprowadziła bogate menu bezglutenowe.
podbaranem

9. Hamsa Restobar

ul. Szeroka 2 / ul. Miodowa 41
http://www.hamsa.pl/
Zwycięzca w plebiscycie Smaki Krakowa w kategorii kuchnia żydowska i bliskowschodnia w 2015 roku. Aromatyczne dania nowoczesnej kuchni izraelskiej i bliskowschodniej. Pełne światła i pozytywnej energii wnętrze, w którym poczujecie się jak na wakacjach.
hamsa

10. Farina

ul. Św. Marka 16
http://www.farina.com.pl/
Autorska kuchnia polska i śródziemnomorska. W Farinie dominują dania z ryb, owoce morza i przygotowywane na miejscu wyroby z własnej mąki. Restauracja polecana przez prestiżowy Micheline Guide 2014.
farina


(wszystkie zdjęcia pochodzą ze stron własnych restauracji i zostały użyte wyłącznie w celu prezentacji oferty restauracji)