Sereno-Apartments.pl | ul. Szewska 4, 31-009 Kraków | +48 601 822 722, +48 12 422 00 00 | recepcja@smartsleep.pl

Lato 2016: najlepsze imprezy w Krakowie

14 cze

Lato 2016: najlepsze imprezy w Krakowie

Zaplanowaliście wakacyjny urlop? W lecie do Krakowa możecie się wybrać na cały tydzień i nie będziecie się nudzili ani chwili, gwarantujemy!

1. Jarmark Świętojański, 24-26 czerwca

Zdjęcie www.jarmarkswietojanski.eu

Zdjęcie www.jarmarkswietojanski.eu

Poczuj smak, zapach, a przede wszystkim klimat wspaniałych, złotych czasów Jagiellonów. Jarmark Świętojański odbędzie się w Krakowie już po raz siódmy. W programie spektakle, występy, pokazy, ścieżki edukacyjne, pojedynki, gry miejskie i barwny korowód. Impreza tradycyjnie odbędzie się na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem.

 

2. Wianki Święto Muzyki, 25 czerwca

fot. Wojciech Wandzel www.wandzelphoto.com

fot. Wojciech Wandzel www.wandzelphoto.com

Cztery sceny, kilkudziesięciu wykonawców i wydarzenia towarzyszące. Zagra między innymi Grzegorz Turnau i Sinfonietta Cracovia, The Dumplings, Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo, Dawid Podsiadło. Na zakończenie pokaz sztucznych ogni.

 

3. Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami, czerwiec-lipiec

Uczta dla fanów jazzu, jeden z najstarszych festiwali muzycznych w Krakowie, po raz pierwszy zorganizowany w 1996 r. Kameralne koncerty w legendarnej Piwnicy Pod Baranami i Harris Piano Jazz Bar, międzynarodowe gwiazdy w centrum kongresowym ICE i kinie Kijów Centrum plus ogólnie dostępne koncerty plenerowe na Małym Rynku.

Zdjęcie www.cracjazz.com

Zdjęcie www.cracjazz.com

 

4. Festiwal Kultury Żydowskiej, 25.06-03.07

Największy festiwal współczesnej kultury żydowskiej, który co roku odwiedza 30 tysięcy osób. Odbywa się na Kazimierzu, klimatycznej dzielnicy żydowskiej. Ponad 200 wydarzeń, koncertów, warsztatów i wystaw, 151 artystów, wykładowców i instruktorów z Izraela, USA, Węgier, Turcji, Niemiec, Rosji, Kanady i Polski. Na zakończenie tradycyjnie wspaniały koncert „Szalom na Szerokiej”co roku transmitowany przez telewizję polską.

Klezmer Small Stars, foto Wojciech Karliński

Klezmer Small Stars, foto Wojciech Karliński

 

5. 29. ULICA Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, 7-10 lipca

Jeden z najważniejszych i największych festiwali teatrów ulicznych w Europie, który corocznie gromadzi prawie stutysięczną widownię! Tradycyjnie spektakle będziemy oglądać na najpiękniejszych scenach plenerowych, na Rynku Głównym, Małym Rynku i placu Szczepańskim plus po raz pierwszy na uroczym Rynku Podgórskim. W tym roku wystąpią głównie zespoły polskie.

Zdjęcie: Teatr Te-O-Ka PROJEKT 3 ©Alicja Pietrucka

Zdjęcie: Teatr Te-O-Ka PROJEKT 3 ©Alicja Pietrucka

 

6. EtnoKraków, 5-9 lipca

Święto muzyki etnicznej, jeden z najważniejszych festiwali world music w Polsce i w tej części Europy.  W tym roku na blisko 20 koncertach wystąpią artyści z Europy, Azji, Afryki Subsaharyjskiej i Ameryki Północnej. W programie koncerty biletowane i ogólnodostępne na wspaniałych scenach plenerowych na Rynku Głównym, Placu Wolnica, Placu Nowym. Festiwal nagrodzony przez  Brief for Poland za „Najlepsze Wydarzenie Lata 2015”

Kapela ze wsi Warszawa, foto Michal Ramus, www.michalramus.com

Kapela ze wsi Warszawa, foto Michal Ramus, www.michalramus.com

 

7. Kraków Live Festiwal, 19-20 sierpnia

Miejski festiwal muzyczny, który co roku gromadzi kilkudziesięciotysięczną publiczność. W tym roku na dwóch scenach plenerowych wystąpią między innymi Massive Attack, Sia, The Chemical Brothers, The Neighbourhood, Haim.

Zdjęcie www.allaboutmusic.pl

Zdjęcie www.allaboutmusic.pl

 

8. 40. Jubileuszowe Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej, 11- 28 sierpnia

Niepowtarzalna okazja do nabycia tradycyjnych, polskich wyrobów i podziwiania występów zespołów pieśni i tańca. Po raz kolejny na Rynku Głównym swoje produkty zaprezentuje ok 600 twórców ludowych, rzemieślników i artystów. Wśród nich znajdą się garncarze, koronczarki, tkacze, hafciarki, rzeźbiarze, artyści malujący na szkle, kowale, ceramicy, jubilerzy i wielu innych.

12273575_1070631032967889_5699436831527120379_o[1]